KAVRUK POSTASI

 

Memlekette “gün geçmiyor ki” bir yerde bir arıza çıkmasın. Geçen hafta başta kendimiz olmak üzere bütün kavrukların bütün bilgisayarların fişlerini çekmeleri gerektiği hususu üzerinde durmuştuk. Kavruk postasından bize ulaşan haberlere göre (bilgiler ulak vasıtası ile yollanıyor yani basılı bir malzeme yok demek istiyoruz) bir kısım insanlık düşmanı bilgisayar ve onlara yardımcı çeşitli araç gereçler ve bazı nerd’ler başarıyla itlaf edilmiş. Tam kavruklar bir zafer kazanmış diyecekken iktidarın bir kısım güzide temsilcisinin simitteki fiyat artışını esas alarak binbir zorlukla geçinen vekillerin maaşlarına zam yapma girişimi ziyadesiyle canımızı sıktı. Göründüğü kadarıyla bu girişim geniş kitlelerin (düşünce bazında da olsa) haklı öfkesine mazhar olduğu için alel acele geri çekildi ama bu kez ne yaptılar ettiler, sözü geçen efendiler yine bir takım (tamamen simit fiyatıyla alakalı olarak yanlış anlaşılma olmasın)  kazançlar elde ettiler. Bu girişimin mimarlarından birinin dünyanın en büyük gıda şirketinin (yıllık cirosu 60 milyar dolar afedersiniz) Türkiye’de ısrarlar sürdürdüğü yayılma faaliyetinin en önemli destekçilerinden biri olması gelişen olayların vahametini bir kat daha arttırıyor kanımızca. Afrikalı kavruklardan aldığımız bilgiler – ki benzer tarım politikalarına onlar on sene kadar önce maruz kaldılar- eğer işler böyle yürürse yakın bir gelecekte aç kalacağımız yönünde, bir başka görünmeyen tehlike ise bu tarım politikası sonucunda simit fiyatı yine artacak vekiller mecburen yine zam isteyecek; bu da meselenin bir başka yanı. 

 

Her ne kadar kavruklar sıkıntı içindeyse de bir yerde herkesin sıkıntısına ortak olma kaygısı ile madem saygıdeğer vekiller sıkıntı içinde biz de üç beş neyse atalım onlar bari kavruk olmasın diyerek bir kampanya başlatma kararı aldılar. Ancak bütün kavruklara bu haberin yolları yürüyerek kateden ulaklar aracılığı ile ulaşması zaman alacaktır fakat nihayetinde tahminen önümüzdeki bir kaç sene içinde haber bütün kavruklara yayılacak ve bir vekil fonu oluşturulacaktır. 

 

Kavrukları bu girişimleri memleketimizde yeni ufukların açılmasına vesile olacak tahminindeyiz. Ayrıca bu girişimin liberal entelijansiyanın çok değerli demokrasi tartışmasına da bir katkı sağlayacağı az buçuk okumuş kavruklar tarafından dile getiriliyor. Gerçi aynı entelijansiyanın mesela yeni sosyal güvenlik yasasına dair ve bu yasanın demokrasiye yapacağı mühim etkiye ilişkin ne dediği veya ne diyeceği yine kavruklar arasında büyük merak konusu. 

 

Sonuç itibariyle memlekette “gün geçmiyorki” bir sakatlık çıkmasın. Ancak kavruklar bilgisayar fişlerini çekmeye devam ediyorlar en azından kendi gelecek nesillerinin bir takım insanlık dışı bilgisayarlar ve onların insanlıkla uzaktan yakından ilişkisi olmayan işbirlikçilerine karşı iyi kötü bir şansları olsun.

Reklamlar
%d blogcu bunu beğendi: